Az óvodai nevelés

2010.04.26

Az óvodai nevelésünk célja

• A harmonikus és sokoldalú személyiségfejlesztés, a sikeres iskolakezdéshez szükséges

testi, szociális és értelmi érettség kialakítása, a 3-7 éves gyermekek életkori és egyéni sajátosságainak, eltérő fejlődési ütemének figyelembevételével.

• Prevenció, korrekció, kompenzáló tevékenység, hogy a részképesség zavarokkal küzdő gyermekeknek külön segítsége legyen.

• A lassabban fejlődő, lemaradó, hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, beilleszkedési, magatartási, és tanulási zavarral küzdő, sajátos nevelési igényű gyermek fejlesztése, integrált nevelése.

• Boldog, szabad, élményekben és tevékenységekben gazdag óvodás élet biztosítása. A cél megvalósításának alapja: az életkori sajátosságok, az egyéni fejlődési ütem figyelembevételével.

A cél elérése érdekében kitűzött legfontosabb feladataink, biztosítják a gyermekek testi és lelki szükségleteinek kielégítését.

1. az egészséges életmód alakítása

2. az érzelmi nevelés és a szocializáció biztosítása

3. az értelmi fejlesztés, anyanyelvi nevelés megvalósítása.